Розлучення - процедура хвороблива. Найчастіше обставини складаються так, що один з подружжя категорично не бажає перетинатися з іншим навіть в залі суду. Можливо також, що хтось із пари не дає згоди на розлучення і тому не є на призначене засідання. Серед більш прозаїчних причин, за якими чоловік або дружина не можуть брати участь в шлюборозлучному процесі, - відрядження, хвороба, проживання в іншій країні. Розірвати шлюб в таких ситуаціях було б дуже проблематично, якби законодавство не допускало розлучення без присутності чоловіка. Для оформлення такої процедури треба подати заяву в ЗАГС або до суду.

Розлучення через РАГС

Закон передбачає декілька ситуацій, при яких шлюб може бути розірваний у відділенні РАГСу без участі одного з подружжя:

  • обидва партнери згодні на розлучення (наявність дітей будь-якого віку не є перешкодою);
  • один з пари відбуває тюремне покарання, термін якого становить понад 3 років;
  • відсутній чоловік вважається безвісно відсутнім або визнаний недієздатним.

У першому випадку розлучення без присутності чоловіка або дружини оформляється на підставі заяви ініціатора та нотаріально завіреної згоди другого з подружжя. У двох інших випадках факти необхідно підтвердити відповідними документами.

Розлучення через суд

При більш складних обставинах рішення про розірвання шлюбу приймає суд - світової або районний. Причиною звернення до суду може стати:

  • незгоду партнера на розлучення при наявності спільних дітей;
  • розбіжності в питанні поділу майна;
  • суперечки про те, на чиєму опікою залишаться діти і де вони будуть жити.

Для розірвання шлюбу без участі однієї зі сторін судова процедура залишається стандартною: заявник виступає в ролі позивача, інший член подружжя - в ролі відповідача. Розгляд справи в присутності тільки одного з подружжя можливо, якщо:

  • другий подає клопотання про судовий розгляд без його участі;
  • відповідач ігнорує порядку і не з'являється на судове засідання без поважної причини;
  • замість відсутнього партнера від його імені виступає довірений представник.

Розлучення без присутності обох подружжя

Якщо подружжя згодні розлучитися, не мають один до одного претензій, але не бажають брати участь в шлюборозлучному процесі, процедура може відбутися без них. У цьому випадку справа ведуть їх офіційні представники на підставі позовних заяв від обох сторін і завіреного нотаріусом згоди на розлучення.

В які терміни оформляється розлучення без присутності

Розірвання шлюбу через РАГС займає не більше місяця. Терміни розлучення через суд залежать від обставин. Якщо бажання розлучитися обопільно, питання утримання дітей і розділу майна вирішені мирно, виявиться досить і одного засідання. У спірних ситуаціях процес може розтягнутися надовго.

Допомога в оформленні розлучення без присутності чоловіка

У процедурі розлучення дрібниць не буває. Щоб завершити справу швидко, слід вивіряти кожен крок і прораховувати наслідки. Судді бувають прискіпливі до подаються документам: позовними заявами, дорученнями, угодами. Наприклад, пара вказує, що питання утримання та виховання спільних дітей повністю залагоджено. Суддя має право вимагати більш детальної інформації, і тоді складене подружжям угоду доведеться переписувати, завіряти і подавати повторно.

Звертайтеся до професіоналів. Грамотні юристи точно знають, як діяти для прискорення процесу і отримання гарантованого результату. На нашому боці - знання і великий досвід ведення шлюборозлучних справ. Ми в подробицях вивчаємо ситуацію і рекомендуємо клієнту оптимальний шлях вирішення. У нас ви отримаєте професійну консультацію і допомогу в зборі документів. За вашим бажанням ми складемо позовну заяву і будемо представляти ваші позиції в суді, звільнивши вас від необхідності бути присутнім на засіданні.