Майже всі чули про Олександра Беллі, але мало кому відомо ім'я Антоніо Меуччи. Ще б пак, перший створив телефон, а чим знаменитий другий? Насправді, поява телефонного апарату - заслуга саме Меуччи, геніального, але не практичного італійського вченого. Це він придумав і зібрав унікальний пристрій з біжучим по дротах звуком. Але, на жаль, не зміг своєчасно запатентувати його. Через 16 років Олександр Грехем Белл скористався розробками попередника, отримав патент на винахід і увійшов в історію як людина, що подарувала світу телефон. Казусів, подібних до цього, чимало. Всі вони підтверджують важливість і потрібність фахівців, що працюють в області патентного права і захищають інтереси винахідників.

Патентне право: поняття та принципи

Патентне право регулює відносини, пов'язані зі створенням і використанням таких об'єктів інтелектуальної власності, як:

  • винаходи;
  • корисні моделі;
  • промислові зразки.

Перераховані продукти розумової діяльності підлягають патентуванню. Без офіційного підтвердження патентоспроможності розробки їй не буде надана охорона, а творець нововведення позбудеться привілеїв патентовласника. Згідно із законом тільки за власником патенту закріплюється виключне право на використання пристрою: його виготовлення, застосування, продаж, впровадження в господарський оборот.

Не завжди власник патенту і розробник ідеї - одне і те ж обличчя. Якщо інноваційний продукт створений працівником за завданням керівництва або в ході виконання службових обов'язків, право на отримання патенту належить роботодавцю. За винахідником при цьому закріплюється авторство. У подібних випадках держава охороняє інтереси не тільки законного власника патенту, але і справжнього творця продукту. Згідно із законом розробнику покладається винагороду, відповідне вигоді від використання винаходу.

Які завдання вирішує патентний повірений

Не будь-який юрист може надавати послуги патентного повіреного. Щоб захищати інтереси авторів технічних виробів, потрібно успішно скласти кваліфікаційний іспит і мати великий досвід в галузі охорони інтелектуальної власності. Спеціальні знання та багата практика дозволяють справлятися з широким колом завдань. Патентний повірений незамінний, якщо необхідно:

  • отримати рекомендації по ефективному захисту інтелектуальної власності;
  • зібрати і правильно оформити документацію для отримання патенту;
  • підготувати договір відчуження або передачі виняткових прав;
  • провести переговори з представниками Роспатенту, Федеральної антимонопольної служби, Палати з патентних спорів;
  • звернутися до суду у разі порушення винахідницьких прав;
  • захистити авторські інтереси в ході судових засідань;
  • організувати патентну експертизу;
  • заборонити випуск піратської продукції;
  • домогтися знищення контрафактного товару;
  • оскаржити або анулювати незаконно виданий патент.

Допомога юриста по патентному праву

Порушник незаконно використовує вашу розробку для отримання прибутку? Вам належить патентну суперечку? Самозванець присвоїв авторство на ваш винахід? Вам пред'являють претензії в порушенні чужого патенту?

Фахівці юридичної фірми в Львові знають, як вирішити вашу проблему, у них є відповіді на ваші питання. Телефонуйте, пишіть, приїжджайте - вас вислухають і вам допоможуть.